Siid nõuab rohkem tähelepanu kui paljud teised tekstiilmaterjalid. Eriti hoolikas tuleb olla puhastamisel. Siidi pestakse käsitsi külmas või leiges vees, soovitavalt spetsiaalse siidipesuvahendiga. Väänata pole kasulik, piisab kergest pigistamisest Pärast pesu tuleb siidi väga korralikult loputada. Loputusveele võib lisada tilgakese äädikat. Siidi ei tohi kuivatada päikese käes ega ka kuuma radiaatori läheduses, sest see muudab kangakiud hapraks. Et siidesemed kokku ei tõmbuks, tuleb nad pärast loputamist keerata näiteks froteerätiku vahele, mis imeb kangast suurema vee välja. Seejärel niiske materjal vasakult poolelt siidile sobival temperatuuril kuivaks triikida. Veepihustiga siidi uuesti niisutada pole mõistlik, kuna sellele kuivavad kergesti peale veepritsmete jäljed. Kuiv siid triikimisel sirgu ei lähe.
Siidesemeid kahjustab higi: värv muutub ja vastupidavus väheneb. Seetõttu tuleks neid sagedasti pesta. Vältida võiks ka parfüümide otse siidile pihustamist. Hästi ei mõju alumiiniumkloriidi sisaldavad deodorandid, mis kahjustavad põhiliselt värve. Kasuks tuleb ka siidi hoidmine õhuküllastes ruumides ja tihe tuulutamine. Pikaajalisel keetmisel siidi kiumolekulid katkevad ja kiud hävineb. Hästi kannatab siid keemilist puhastust ning teda ei kahjusta ka plekieemaldusvahendid.
Allikas: Siidimaali õpik.
Minu poolne soovitus: hoia siidisalli/rätti rullis või riidelpuul, see tagab selle triigitud välimuse igal ajal. Kokku volditud siidisallile ilmuvad voltimisjooned.
Minu poolne soovitus: hoia siidisalli/rätti rullis või riidelpuul, see tagab selle triigitud välimuse igal ajal. Kokku volditud siidisallile ilmuvad voltimisjooned.